„Vannak idők, amikor a saját fényünk kialszik, és egy másik embertől kapott szikra kell, hogy újra lángja kapjon. Mindannyiunknak jó okunk van rá, hogy mélységes hálával gondoljunk azokra, akik fellobbantották bennünk a lángot.” Albert Schweitzer
A kapcsolati elemzések megmutatják, hogy mik a jól működő, egymást kiegészítő területek két vagy több ember között, vagy éppen milyen nehézségek, konfliktusok jellemzőek az együttműködésük, együttélésük során.
A párkapcsolati összevetés mellett lehetőség van egy teljes családot, a szülő-gyerek viszonyt, vagy egy munkahelyi közösséget is ezzel a módszerrel elemezni.
Kolléga keresésnél például segíthet abban, hogy megfelelő csapattagot válasszunk a meglévő dolgozók, vagy a vezető mellé.
Tökéletes partnert találni – aki mindenben passzol hozzánk, és a kapcsolatunknak nincsenek árnyoldalai – szinte lehetetlen (bár az ebben való hitet nem szeretném senkitől elvenni) akár párkapcsolatokról, akár munkahelyi kapcsolatokról beszélünk. De ha tudjuk, hogy mire támaszkodhatunk, a kapcsolat miben erős, akkor kezelni tudjuk azokat az eseményeket, amikor valami kibillen, és tudatosak és türelmesek tudunk lenni a kevésbé működő tényezők vagy helyzetek kapcsán.
Egy párkapcsolatban vagy családban ezek olyan adottságok, amelyeken ritkán tudunk már változtatni (kivéve persze egy párkapcsolat elejét, amikor dönthetünk úgy, hogy ezt inkább nem folytatjuk), és sokat segíthet, ha ismerjük a saját személyiségünkön kívül azokat a könnyítő vagy nehezítő szempontokat, amikre egy párkapcsolatban, vagy gyerekekkel együtt már egy családban építhetünk, vagy figyelhetünk.
A vállalatok esetén ugyanilyen fontos (lenne), hogy ezeket a szempontokat figyelembe véve történjen a kolléga keresés és kiválasztás, mert egy megfelelő személyiségű új munkaerő megkönnyíti a gyors befogadást, segíti a jó munkahelyi hangulat, és a hatékony, energikus csoportdinamika kialakulását, ez pedig önmagában is motiváció a dolgozók számára. A jó közeg csökkenti a fluktuációt, és a hatékonyság is jóval magasabb, mint egy olyan munkahelyen, ahol konfliktusok, veszekedések zajlanak.
Két vagy több ember kapcsolati elemzéséből kiderül, hogy…
- milyen a szereplők alap habitusa, egyénisége;
- mik a kapcsolatban lévő egyének elvárásai, illetve milyen lehetőségeik vannak a kapcsolat jellegének megfelelő életterületeken, mi az, amit ők tudnak beleadni a kapcsolatba:
- párkapcsolatban: milyen a zsáner, milyen férjet, feleleséget választana, szexuális igények és adottságok, mik a párkapcsolatra vonatkozó elvárások;
- családban: a család és otthon életterülének működése, apa-anya, gyerek-szülő kapcsolat energiái, elvárásai minden családtag esetén;
- munkahelyen: a jövő és munka területének elvárásai, lehetőségei, működése, tanulási lehetőségek, nyitottság, kommunikáció működése, egyéb speciális területek a munkahely és a pozíció sajátosságainak megfelelően;
- az alap adottságoknak megfelelően hogyan tud együttműködni a két vagy több ember, mik a jól funkcionáló területek, tevékenységek, és hol lehetnek félreértések, konfliktusok;
- a kapcsolat résztvevői a többi szereplőnek melyik konkrét életterületét befolyásolja, hogyan, milyen irányba;
- mik azok a hétköznapi együttélés során előjövő konkrét hatások, amik irányítják a mindennapok menetét, és milyen feladatok, tanítások várhatóak;
- mennyire szűk vagy tág a kapcsolat, harmonikus-e a viszony, vagy inkább feszültség jellemzi;
- hogyan viselkednek együtt a kapcsolat tagjai, mint pár, mint család, vagy mint munkahelyi közösség, mik a buktatók, mik az erősségek, mik a kapcsolatban lévő egyének közös és lényeges életterületei, azok hogyan működnek;
- Párkapcsolatban vizsgáljuk még, hogy a két ember életcélja, életútja, illetve életének jelenlegi fázisa mennyire van összhangban a másikéval, egy irányba haladnak-e, be tudnak-e állni a másik mellé, vagy fáziskésésben vannak egymáshoz képest, vannak-e közös célok, tudják-e segíteni egymást a másik céljának megvalósításában.
- Munkahelyi közösségek esetén csoportdinamikai térkép készül, amelyben az aktív és passzív tagok, racionális és intuitív tulajdonságú csoportok, egyéni extra jegyek kerülnek ábrázolásra.
Az elemzéshez pontos születési időpont szükséges, ha ez nem áll rendelkezésre, akkor kérlek nézd meg a születési időpont pontosítására vonatkozó információkat.
Kolléga keresés esetén az elemzéshez nem szükségesek pontos születési időpontok, de részletesebb eredményt kapunk, ha az óra percre pontos időpontokkal történik a vizsgálat.
Az elemzés kérhető személyesen, vagy online formában.
Az elemzés időtartama kb. 2-3 óra.
-> Árak
Kérdések, információ: harmonialabor(kukac)gmail.com
Milyen asztrológia szolgáltatások, elemzések érhetőek el?
Születési képlet elemzése (személyiség- és sorselemzés)
Mit rejt a születési időpontod? Mire születtél? Milyen a személyiséged?
Babatervezés – termékeny napok meghatározása
Mikor a legvalószínűbb, hogy kisbaba fogan és milyen nemű lehet?
Ha nem tudod pontosan a születésed időpontját, életeseményeid alapján utólag kiszámítható.
Bébihoroszkóp, gyerekhoroszkóp
Babád, gyermeked rövidített elemzése. Milyen a személyisége? Merre halad majd? Hogyan támogasd?
Mit hoz a következő időszak? Mi várható? Hogyan lehet használni?
Párok együttműködése, jól és nehezen összehangolható terlületek.
Adott esemény jellemzői, sajátosságai, várható jövője, alakulása.
Legjobb dátum, időpont keresése
Bármilyen induláshoz, kezdethez optimális időpont kiválasztása.